Menu

Najchętniej wykonujemy makijaż, gdy jest ciepło, a efekt naszej pracy jest widoczny, a nawet spotyka się z komplementami.

Listopad 14, 2019 - Aktualności, Uroda i kosmetyka
Najchętniej wykonujemy makijaż, gdy jest ciepło, a efekt naszej pracy jest widoczny, a nawet spotyka się z komplementami.

Najchętniej wykonujemy makijaż, gdy jest ciepło, a efekt naszej pracy jest widoczny, a nawet spotyka się z komplementami. Natomiast zimą, kiedy zakrywamy twarz chustami, kapturem i chowamy się przed zimnem, nie zawsze mamy ochotę na jakiekolwiek malowanie. Należy jednak pamiętać, że makijaż zimą to nie tylko kwestia wyglądu, ale przede wszystkim ochrona skóry twarzy. Im więcej warstw makijażu, tym skóra jest lepiej chroniona przed atakiem mrozu i jego skutkami.

Wiosną lub latem nakładanie podkładu i pudru często wiąże się z niekomfortowymi poprawkami w ciągu dnia, ze względu na wysoką temperaturę, w efekcie skóra się przetłuszcza i szybciej zanieczyszcza, natomiast zimą, dobry podkład i porządny krem nawilżający zastosowany pod makijaż będzie idealną barierą ochronną dla cery. Jaki makijaż zimą zatem jest idealny?

Tak naprawdę należy przede wszystkim najpierw odpowiednio przygotować skórę twarzy. Przez cały okres jesienny i zimowy powinno się często mocno nawilżać twarz olejkami, które stosujemy na noc, a dzięki temu skóra będzie naprężona, elastyczna i dobrze tolerująca warstwy makijażu.

Gdy zastosujemy krem nawilżający pod makijaż, a następnie podkład w płynie, należy dodatkowo użyć pudru, aby utrwalić całość. Makijaż niczym nie różni się od makijażu wiosennego czy letniego, jednak makijaż zimą wymaga innej pielęgnacji twarzy niż w okresie, gdy jest ciepło, a skóra się nie wysusza.

Niestety zimą bardzo łatwo pękają naczynka, które można usunąć tylko laserowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *