Menu

Maska treningowa (sportowa) – jak działa?

Listopad 20, 2019 - Aktualności, Sport
Maska treningowa (sportowa) – jak działa?

Maska treningowa (sportowa) – jak działa? Co nam daje?

Maski sportowe, potrzebny sprzęt czy fanaberia? Jak działają i czym są? Dowiedz się jak poprawić jakość swojego treningu.

Maska sportowa – czym jest?

Sport na świeżym powietrzu to zdecydowanie jedna z najlepszych form spędzania wolnego czasu. Niestety w wielu miejscach w Polsce i na świecie jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia. Podczas biegania w takich miastach jesteśmy narażeni na wdychanie zawieszonego w powietrzu smogu składającego się z wielu groźnych dla zdrowia substancji. Maska treningowa to więc nic innego jak maska antysmogowa dla sportowców.

Przed czym chronią maski sportowe?

Maski treningowe chronią nie tylko przed wielokrotnie wspominanym smogiem oraz pyłami metali ciężkich.

Dzięki maskom tego typu jako alergik nie będziesz musiał stronić od aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Filtry stosowane w maskach do biegania sprawią że drobiny powodującą w twoim organizmie reakcje alergiczną nie dotrą do twojego układu oddechowego.

Maski do biegania to idealny wybór dla osób które nie chcą przerywać swoich treningów nawet zimą. Materiał z którego wykonane są maski zapewni izolacje twarzy i dróg oddechowych od zimnego powietrza. Dzięki bieganiu w masce zimą możemy znacznie zmniejszyć ryzyko przeziębienia bądź poważniejszych chorób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *