Menu

Rząd wycofuje się ze zniesienia limitu 30-krotności składek ZUS!

Listopad 20, 2019 - Aktualności, Polityka
Rząd wycofuje się ze zniesienia limitu 30-krotności składek ZUS!

Rząd wycofuje się ze zniesienia limitu 30-krotności składek ZUS!

Rząd Prawa i Sprawiedliwości po zdecydowanej odpowiedzi środowisk opozycyjnych oraz wolnościowych wycofuje się z projektu ustawy o zniesieniu limitu 30-krotności pensji minimalnej podczas naliczania składek ZUS.

Na czym polega limit?

Osoby zarabiające w ujęciu rocznym 30-krotność pensji minimalnej zwolnione są z płacenia składek ZUS.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości w ramach zbilansowanego budżetu na 2020 rok chciał znieść ten limit po to aby baza płatników ZUS powiększyła się a Zakład Ubezpieczeń Społecznych miał większe dochody.

Ustawa ta wywołała niemałe zamieszanie na scenie politycznej. Marionetkowa partia Porozumienie Jarosława Gowina będąca jedną z przybudówek PiS oznajmiła że nie poprze tego projektu. Opozycyjna Partia Razem będąca jednym z 3 członków lewicowej koalicji działającej pod logiem SLD poparła ten pomysł.

Projekt ustawy dostał się również pod ostrzał niezliczonych środowisk wolnościowych z których kilka z nich czyli Stowarzyszenie Niskie Składki, Liberty Forum Poland, Instytut Misesa oraz inne wystosowały list do posłów partii opozycyjnych w którym przekonywały do zagłosowania przeciwko ustawie.

Ostatecznie na kilka godzin przed datą głosowania Prawo i Sprawiedliwość po cichu wycofało projekt ustawy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *