Menu

Wprowadź wiosnę do swojego domu dzięki modnym firankom!

Kwiecień 28, 2021 - Aktualności, Ogólna, Uroda i kosmetyka
Wprowadź wiosnę do swojego domu dzięki modnym firankom!

Zastanawiasz się, w jaki sposób przyozdobić swoje okna na wiosnę? Pragniesz, by piękne widoki i ciepłe powietrze były stałymi gośćmi w Twoim domu? Niezależnie od tego, która opcja jest Ci bliższa: firany okienne będą najlepszym rozwiązaniem, które nie tylko zapewni Ci prywatność wieczorami, lecz w dzień pozwoli na cieszenie się pięknymi widokami i świeżym powietrzem. Same firany również będą ciekawą ozdobą okna!

Na zdjęciu widoczna jest firana typu lineen look. Wykonanie firan z takiej tkaniny gwarantuje im piękny wygląd i dużą odporność na zagniecenia, które są plagą tradycyjnego lnu!

Z czego uszyć firanki okienne?

Choć nie jest to bezwzględnie wymagane, to firany możemy uszyć na rozmiar danego okna, w pewnych sytuacjach jest to przydatne, w innych zależy to tylko od naszego gustu. Podstawowym rodzajem tkaniny, z której produkuje się firany, jest len. Len towarzyszy człowiekowi od wieków i z racji tego, jest to tkanina bardzo uniwersalna, wykonana z niego firana będzie wyglądała poprawnie w każdym stylu. Dotyczy to zarówno stylu klasycznego, prowansalskiego, ale też i nowoczesnego wabi sabi czy minimalistycznego. Alternatywą dla lnu są między innymi woal i muślin, których zdjecia można zobaczyc w tym katalogu tkanin na firany. Tkaniny te sprawią, iż jeżeli zdecydujemy się na naszą ozdobną firankę na wymiar okna, to będzie prezentowała się lekko i zwiewnie. Nie bez przyczyny materiały te uchodzą za nadzwyczaj delikatne i eleganckie, stąd i przesłona okienna z nich wykonana będzie wprost idealnym uzupełnieniem francuskiego bądź angielskiego okna. Oczywiście, nie tylko miłośnicy klasyki docenią taką zwiewną firankę, w projektach inspirowanych minimalistycznymi wnętrzami tkanina będzie nikła, a dzięki temu aranżacja okna stanie się harmonijna z resztą pokoju!

Śliczna biała firana okienna w towarzystwie plecionego kosza, aranżacja okna i całego pokoju utrzymana jest w nieco rustykalnym stylu. Zdjęcie firanki pochodzi ze strony internetowej Pracowni Firan Małgorzata z Poznania.

Nietypowe zastosowania firan

Nie zawsze firana musi pojawiać się na karniszu w towarzystwie zasłony, a okno nie zawsze musi być kwadratowe lub prostokątne. Często, szczególnie w aranżacjach poddaszy, trafiają się nam skosy okienne lub tak zwane okna trapezowe. Z jednej strony może to stanowić pewien problem dla osób planujących wykończenie takiego lokalu, lecz z drugiej możemy pokusić się o stworzenie unikalnej kompozycji okna. Decydując się na uszycie firany na wymiar, możemy zaryzykować zestawienie ich z roletami. Jest to bardzo mało znany sposób, swoisty trik projektantów wnętrz, lecz pozwala on na wykreowanie niebanalnego i niepowtarzalnego image’u. Dzięki jego zastosowaniu wnętrze naszego domu zyska trudną do zastąpienia dekorację, a i my będziemy czuli się w swoich czterech ścianach bardziej komfortowo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *