Menu

Co to jest koparka kryptowalut? Czy można na tym zarobić?

Listopad 20, 2019 - Aktualności, Elektronika
Co to jest koparka kryptowalut? Czy można na tym zarobić?

Co to jest koparka kryptowalut?

Czym jest koparka kryptowalut? Czemu nie kupować kart graficznych z koparek? Dowiesz się w tym artykule!

Koparka kryptowalut to komputer o olbrzymiej mocy obliczeniowej. Taki „superkomputer” może nie różnić się niczym od zwykłego komputera stacjonarnego, składa się ze wszystkich podzespołów, z których składa się zwykły komputer, ale są one specjalnie dobrane w celu zwiększenia wydajności.

Do czego używane są „koparki krypto”? Kryptowaluty to zdecentralizowany pieniądz elektroniczny nie posiadający żadnego centralnego emitenta (są w tym wypadku wyjątki). Aby pozyskać kryptowaluty komputer musi rozwiązać serie zadań kryptograficznych dzięki którym wydobędzie „blok” za który kopiący otrzyma nagrodę w postaci kryptowaluty.

Zadania które otrzymuje komputer są na tyle trudne że potrzebują znacznej mocy obliczeniowej. Dlatego też wiele dostępnych na rynku koparek kryptowalut nie przypomina znanego wszystkim PC a zespół wydajnych i mocnych kart graficznych. Dzięki maksymalnemu wykorzystaniu ich połączonej mocy obliczeniowej komputer pełniący role koparki szybciej dokona stosownych obliczeń i otrzyma nagrodę.

Karty graficzne będące podzespołem koparek są niezwykle mocno eksploatowane, dlatego też niewskazane jest kupowanie ich mimo tego że często jest to topowy model o niezwykle kuszącej niskiej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *