Menu

Niesamowity boom na budownictwo! Polacy budują domy

Listopad 20, 2019 - Aktualności, Budownictwo
Niesamowity boom na budownictwo! Polacy budują domy

Niesamowity boom na budownictwo! Polacy w końcu budują nowe domy

Rumunia, Węgry, Bułgaria i Polska. Co mają ze sobą wspólnego te kraje? Oprócz lat radzieckiej okupacji oraz wspólnego dołączenia do Unii Europejskiej kraje te dzielą ze sobą wiele wspólnych cech. Przeczytaj o jednej z nich

Aż 28.9%! Tyle osiągnęła Rumunia będąca tegoroczną rekordzistką w produkcji montażowo-budowlanej w krajach Unii Europejskiej.

Zaraz po niej plasują się Węgry ze wzrostem o 17%, za Bułgarią która osiągnęła w tym roku wzrost o 6.9% znajduje się nasza ojczyzna. Polska wyprzedziła większość państw Unii produkując aż 4.5% więcej artykułów budowlanych a co za tym idzie domów oraz mieszkań.

Porównując do wyników rumuńskich bądź węgierskich może się to wydawać mało, jednak warto zwrócić uwagę że całościowo wzrost unijnej produkcji wzrósł jedynie o 0.3%.

Nic nie może wiecznie trwać. Czyli ekonomiści alarmują o bliskim końcu raju dla firm budowlanych.

Na łamach wielu czasopism i portali o tematyce ekonomicznej wielokrotnie wypowiadano się o bliskim krachu na rynku nieruchomości. Aktualne dla niektórych astronomiczne ceny mieszkań czy powierzchni biurowych będą tylko rosnąć aż do momentu kiedy nie zmaleje na nie popyt. W artykule Forbes możemy przeczytać że ciągłego wzrostu cen powierzchni biurowych możemy się spodziewać jeszcze do 2021 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *