Menu

Baterie oryginalne czy zamienniki – IPhone

Grudzień 8, 2019 - Aktualności, Elektronika, Fotografia
Baterie oryginalne czy zamienniki – IPhone

Baterie oryginalne czy zamienniki – IPhone

W życiu każdego smartfona lub telefonu komórkowego nastaje chwila, kiedy trzeba wymienić jego baterię na nową. W takim momencie praktycznie każdy zastanawia się, czy wybrać tani zamiennik, czy oryginalny akumulator. W tym artykule dowiesz się jakie korzyści i zagrożenia czekają Cię jeśli zdecydujesz się na zamiennik.

Cena baterii do iPhona

Baterie nieoryginalne są zdecydowanie tańsze (nawet kilkunastokrotnie) od oryginalnych baterii producenta. Zdecydowanie się na wybór zamiennika będzie znaczną ulgą dla naszego portfela.

Bezpieczeństwo czyli jak kupić bezpieczną baterię

Według najprostszych i najstarszych prawideł kierujących rynkiem wiadomym jest że aby wyprodukować kilka bądź kilkanastokrotnie tańsze urządzenie trzeba użyć tańszych materiałów, maszyn oraz mniej wykwalifikowanych pracowników. Wiadome jest również że smartfonowe akumulatory litowo-jonowe mogą być niezwykle niebezpieczne. W wyniku uszkodzeń mogą one mocno się nagrzać i uszkodzić smartfon a w ekstremalnych przypadkach może dojść do zapłonu. Kupując znacznie tańszą nieoryginalną baterie narażamy się na takie wypadki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *